Requestor pomáhá v Ostroji, který vyrábí důlní zařízení

17 října 2016 • Requestor Technologies

Mexiko, Rusko nebo USA. Tam všude těží uhlí stroje od opavské firmy OSTROJ. Se správou požadavků stovek zaměstnanců strojírenské firmě nově pomáhá Requestor.

Doposud jeden z největší evropských výrobců důlních strojů pro hlubinnou těžbu uhlí žádný komplexní nástroj pro správu vnitrofiremních požadavků nepoužíval. Situace se změnila ve chvíli, kdy se firma pustila do modernizace IT.

Analýza totiž ukázala, že stávající situace není ideální. Bylo těžké zjistit, kdo co řeší a v jakém je to stavu. Proto v Ostroji začali hledat inovativní nástroj pro interní service desk, který by správu zaměstnaneckých požadavků usnadnil.

Ověřování referencí

Zaujal ho Requestor. “Prostředí velkých firem je často protkané zkostnatělými megadodavateli. Ale v Ostroji chtěli menší a štíhlou firmu, za kterou jsou rychle vidět výsledky,” říká Lukáš Vysloužil z Requestor Technologies.

Poprvé se ze strojírenské firmy ozvali před rokem a půl. Měli několik dotazů, ale pak výběr odložili. Později znovu Requestor Technologies kontaktovali a období intenzivního poznávání trvalo přibližně půl roku. Spočívalo hlavně v důkladném testování aplikace a ověřování funkcionality.

“Kromě testování aplikace jsme přímo v Ostroji prezentovali naše řešení a poté si vyžádali dvě reference od našich dalších zákazníků. U nich si pak proběhlo ověření, jak jsou s Requestorem spokojení,” popisuje Vysloužil.

Když se přesvědčili, že service desk splňuje všechny jejich podmínky, rozhodli se Requestor Technologies přizvat do výběrového řízení. A díky příznivé cenové nabídce a široké škále funkcí a dalších benefitů nakonec zvítězil.

Propojení s ERP systémem

Nový systém budou nasazovat postupně, aby si na něj všichni zaměstnanci dobře zvykli. Implementace začala na oddělení IT, takže nyní přes Requestor hlásí pracovníci své provozní požadavky v IT oblasti.

Service desk usnadňuje fungování firmy a zároveň ulehčuje život řadovým zaměstnancům. “Nemusí na vyřízení svých požadavků dlouho čekat a ještě se několikrát připomínat. V systému jasně vidí, kdo jejich problém řeší a v jakém stavu to je,” vysvětluje Vysloužil.

Postupně se service desk rozšíří do celé firmy a v závěru se propojí s ERP systémem, který ve společnost používá.

V Ostroji si zvolili toto Requestor řešení:

  • vnitrofiremní help desk,
  • intuitivní portál pro vkládání požadavků,
  • integrace s Active Directory,
  • řízená správa dokumentů,
  • databáze znalostí
  • automatizovaná správa požadavků
  • propojení s ERP,
  • reporting.

Po implementaci v mnoha různých odvětvích tak Requestor začal úspěšně pomáhat i ve strojírenství.

Začněte nás sledovat na Twitteru nebo LinkedIn a včas se dozvíte o novinkách.